za 17 mei 2025 om 18u00
Conferentie
LEOPOLD I, HET VERHAAL VAN EEN AMBITIEUSE PRINS
De geschiedenis van België is verweven met die van een Duitse prins, Leopold van Saksen Coburg en Gotha. Geboren in het Europa van het Ancien Régime, leidden de stormen van zijn tijd ertoe dat hij de eerste Koning der Belgen werd. Maar voordat hij een onverwachte kroon kreeg, was hij achtereenvolgens bondgenoot en vijand van Napoleon, de toekomstige prins-gemaal van het Verenigd Koninkrijk en een troosteloze jonge weduwnaar, de aarzelende kandidaat voor de troon van Griekenland en uiteindelijk een consensuele huwelijkskandidaat in Brussel.
In februari 2023 gaf Patrick Weber ons een originele lezing over Leopold II, Koning der Belgen, de Schone... en de Kust. Hij is terug met een even origineel portret van onze eerste koning, Leopold I, deze kosmopolitische prins, oom van koningin Victoria van Engeland en schoonzoon van koning Louis-Philippe van Frankrijk, die op zijn manier de Europese roeping van het jonge België inluidde.
Wars van hagiografie is het Patrick Weber's kunst om zowel in zijn boeken als in zijn lezingen een vernietigend portret te geven van onze koningen, die hij niet behandelt als papieren figuren maar als echte individuen met lichamen, gebreken, persoonlijkheden en, indien mogelijk, privélevens.
De lezing wordt afgesloten met een drankje.
Plaats: Pavillon du Zoute, Bronlaan 4, Knokke-Heist.
Datum: zaterdag 17 mei 2025 om 18u
Prijs: €20/persoon (€25 dezelfde avond ter plaatse)
IBAN BE81 2800 5068 1224
Als je minder dan 3 dagen voor de datum van de activiteit annuleert, kunnen we je helaas niet terugbetalen.