za 26 april 2025 om 16u00

Tentoonstelling

Deel deze activiteit met een vriend

Gelieve uw e-mail adres in te vullen
Gelieve het e-mail adres van uw vriend hier in te schrijven

za 26 april 2025 om 16u00

Tentoonstelling

RONDLEIDING DOOR PANAMARENKO'S ARTISTIEKE MENAGERIE

RONDLEIDING DOOR PANAMARENKO'S ARTISTIEKE MENAGERIE

Een uitzonderlijke kans om de dierenwereld van deze visionaire Belgische kunstenaar te ontdekken! De rondleiding door de tentoonstelling “Panamarenko Zoo aan Zee” opent onverwachte vensters op het werk van deze uitvinder die ervan droomde te kunnen vliegen zoals de vogels. Een prachtig bestiarium van kunst en technologie, grillig, speels en onmiskenbaar Panamees.

RONDLEIDING DOOR PANAMARENKO'S ARTISTIEKE MENAGERIE
Prijs
20,00 € / pers.
Ik ben nog geen lid.
Ik word lid

RONDLEIDING DOOR PANAMARENKO'S ARTISTIEKE MENAGERIE

Tot 24 augustus biedt het Cultuurcentrum Knokke-Heist een frisse kijk op het emblematische werk van deze visionaire kunstenaar die in Antwerpen werd geboren onder de naam Henri van Herwegen (1940-2019). “Panamarenko's Zoo by the Sea” belicht voor het eerst de rol van dieren in zijn werk.
Deze tentoonstelling brengt een unieke groep bruiklenen samen, waarvan sommige nooit eerder aan het publiek zijn getoond. Het is een buitengewone kans om Panamarenko's artistieke en technologische verbeelding in een samenhangend geheel te ontdekken. Dit alles wordt aangevuld en gecontrasteerd door een dertigtal multiples van Panamarenko die een duidelijke link met dieren hebben, in de nabijheid van de permanente installatie ‘Waving Crabs - Dancing ensemble with whirlpool and fountain’ van de kunstenaar, die sinds 2011 op het Zegemeer te zien is.
Panamarenko was niet alleen kunstenaar, maar ook uitvinder en dromer. Gefascineerd door de bewegingen en vindingrijkheid van dieren, bestudeerde hij de vlucht van vogels en de mechanica van insectenvleugels. Dit wordt weerspiegeld in zijn werken: hybride wezens tussen technologie en natuur, zoals zijn vliegende constructies geïnspireerd op libellen of zijn mechanische pinguïns. 
Panamarenko's Zoo aan Zee is een eerbetoon aan zijn eindeloze verbeelding en liefde voor het dierenrijk. De tentoonstelling, in opdracht van de Panamarenko Foundation, is samengesteld door kunsthistoricus Jo Coucke. Het portret van de kunstenaar met een papegaai, gebruikt als campagnebeeld, is gemaakt door fotograaf Stephan Vanfleteren.
Rondleiding in het Nederlands.
Datum: zaterdag 26 april 2025 om 16.00 uur.
Plaats: Cultureel Centrum Scharpoord, Maxim Willemspad 1, 8300 Knokke-Heist.
Deelname: €20
IBAN BE81 2800 5068 1224
Bij annulering minder dan 3 dagen voor de datum van de activiteit kunnen we je helaas niet terugbetalen
 
Met de steun van:
Artcurial
nl/Welkom