za 14 juni 2025 om 18u00
Conferentie
LATIJNS-AMERIKA, EEN WEINIG BEKEND CONTINENT.
Tijdens de conferentie wordt gekeken naar de overeenkomst tussen de EU en Mercosur, die ook wel de “auto voor rundvlees”-deal wordt genoemd, omdat de Europese Unie hierdoor meer industriële producten naar Mercosur zou kunnen exporteren en Brazilië, Argentinië, Uruguay en Paraguay in ruil daarvoor meer landbouwproducten naar de Europese Unie zouden kunnen exporteren. Niet iedereen is blij met dit vrijhandelsakkoord. Luc Weyts zal het hebben over deze zeer controversiële kwestie, vooral voor Europese boeren.
Luc Weyts is gefascineerd door Latijns-Amerika en zal voorbeelden geven van de artistieke, plastische en architecturale rijkdom van verschillende Latijns-Amerikaanse steden. Hij zal het ook hebben over de culinaire diversiteit die deze regio's kenmerkt. Het zal zeker ieders nieuwsgierigheid prikkelen... en de smaakpapillen van fijnproevers.
Een ander onderwerp van zijn lezing, in de vorm van een vraagteken: wat is de impact van El Niño op het klimaat van Latijns-Amerika en, bij uitbreiding, op ons klimaat in Europa? Luc Weyts zal analyseren hoe dit klimaatfenomeen weersomstandigheden, oogsten en de levensstijl van de lokale bevolking kan beïnvloeden.
Deze conferentie biedt een waardevolle gelegenheid om een beter inzicht te krijgen in dit continent, dat rijk is aan diversiteit. Deelnemers kunnen vragen stellen, ideeën uitwisselen en hun horizon verbreden over een wereld die vaak verkeerd wordt begrepen.
Na afloop van de conferentie in het Nederlands, gratis open bar.
Plaats: Stichting Retranchement Ouwe Kerk (NL), Dorpsstraat 12
Datum: zaterdag 14 juni 2025 om 18.00 uur
Prijs: €20/persoon
IBAN BE81 2800 5068 1224
Als je minder dan 3 dagen voor de datum van de activiteit annuleert, kunnen we je helaas niet terugbetalen.